Шефот на Формула Е, Алехандро , смета дека е потребна соработка помеѓу Формула Е и Формула 1 во иднина. Берни Еклстон пред некое време изјави дека Формула Е веќе е сериозна конкуренција на Формула 1.

Доколку се одлучува со глава а не со срце, би ја избрал Формула Е. Има повеќе опции за ширење и многу комерцијални можности – најави агаг.

Тој се приклучи кон коментарите на поранешниот шеф на Формула Е.

Мислам дека Формула 1 не треба да се грижи за Формула Е. Никогаш нема да има судир помеѓу нас бидејќи сме компатибилни. Можеби ќе има соработка, зошто да не.

Поранешниот Формула 1 возач и сегашен лидер во Формула Е поредокот, Жером Д’амброзио верува дека и Ферари во еден момент ќе се решат за електронската серија.

За 10-15-20 години сите автомобили ќе бидат електрични.

Но Агаг отфрли било какво доаѓање на Ферари во Формула Е.

Јас ги поканив, но немам одговор од нив. едноставно, Немаат интерес.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.