Guns N Roses ќе настапат во Абу Даби

87

Затворањето на Формула 1 сезоната кое традиционално ќе се случи со Големата награда на Абу Даби во Јас Марина ќе биде проследено со концерт по трката на легендарните рокери од групата Guns N Roses. Дополнително, хип-хоп ѕвездата The Weeknd ќе настапи во Петок попладне.

Guns N’ Roses ветуваат страшно шоу и изведување на сите нивни најпопуларни песни, вклучително и “Welcome to the Jungle“, “Sweet Child o’ Mine“ и “Paradise City“.

Guns N’ Roses се една од најголемите групи во музиката и тие ќе го засилат нашиот четиридневен тркачки викенд и забавата по трката. Воодушевени сме што може да објавиме дека оригиналната постава на бендот ќе настапи во Недела по трката како дел од забавната програма на викендот. Веќе најавивме две големи ѕвезди, а во скоро време ќа ја најавиме и третата која ќе го разубави тркачкиот викенд – изјави Ал Тарек Ал Амери, Главниот извршен директор на Јас Марина автодромот.

Кристина Агилера имаше свој настап во Азербејџан на последната трка.


Guns N Roses ќе настапат во Абу Даби

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>