ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

РЕЗУЛТАТИ 2017

Малезија: Втора победа во кариерата за Верстапен

Холанѓанецот Макес Верстапен доби фантастичен подарок за својот роденден, втора победа во својата Формула 1 кариера по победата на Големата награда на Шпанија минатата...

Сингапур: Подарок победа за Хамилтон

Луис Хамилтон доби подарок, победа на Големата награда на Сингапур, што е негова 3та во градот-држава и вкупно јубилејна 60та во кариерата. Исто така, ова беше...

Италија: Мерцедес го растури Ферари на домашен терен

Мерцедес стигна до својата 72ра победа во историјата, а 38ма во доминантен 1-2 стил на Големата награда на Италија, домашната територија на Ферари. Луис Хамилтон...

Белгија: Победа на Хамилтон на својата 200та трка

Луис Хамилтон стигна до својата 58ма победа на својата 200та Формула 1 трка, воедно носејќи им ја и 71та победа на Мерцедес. Ова беше подиум...

Унгарија: Ферари го возврати ударот

Себастијан Ветел стигна до својата 4та победа оваа година, 46та во кариерата и 94ти подиум во кариерата во својата 50та трка возена за Скудерија...

Британија: Мерцедес доминантни, Ферари за жалење

Мерцедес во доминантен стил стигнаа до нова победа, овојпат 1-2 откако Луис Хамилтон беше класа за себе на домашната трка, а Скудерија Ферари благо...

Австрија: Победа за Ботас во неизвесен финиш

Валтери Ботас стигна до својата 2ра победа во кариерата и исто така 2ра оваа сезона, а му ја донесе и 69та победа на својот...

Азербејџан: Победа за Рикардо во хаотична трка

Возачот на Ред Бул Рејсинг, Даниел Рикардо, искочи како шокантен победник во неверојатно хаотична трка за Голема Награда на Азербејџан, истакната со страствени реакции...

Канада: Прва 1-2 за Мерцедес годинава

Луис Хамилтон ја забележа својата трета едноподруго победа за Мерцедес во Канада, негова вкупно 6та во кариерата во Монтреал, но имаше и Гренд Слем...

Монако: Победа на Ферари по 16 години

Скудерија Ферари ја заврши Големата награда на Монако со стил, ни помалку ни повеќе, “црвените“ стигнаа до 1-2 победа во кнежевството откако последната победа...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

DRS / ДРС

Спортска Регулатива Користењето на системот за помош при претекнување наречен...