ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

КРУГFLIX

Избор на филмови и книги поврзани со моторспорт светот.

Race to Immortality (Трка до бесмртност) е филм кои ги обработува триумфите и трагедиите на Скудерија Ферари во раните години, а судејќи по најавата, филмот ќе биде полн погодок. Првата деката на Гранд При тркањето беше декада на несигурност. Победниците...

Grand Prix Driver

Мекларен во партнерство со глобалниот Амазон ќе создадат нов документарен филм во повеќе делови за оваа Формула 1 сезона на екипата. На снимателите им е дозволен неограничен и непречен пристап во сите делови на Мекларен Хонда и тркачки викенд со...

No Limits

No Limits, документарецот за поранешниот Формула 1 возач, Алекс Занарди, ќе биде достапен за гледање on demand од 1 Февруари годинава. Филмот ќе ја раскажува приказната за Занарди, кој е првиот хендикепиран возач кој се натпреваруваваше во исти серии со...

Senna

Документарен филм за еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1, бразилецот Аиртон Сена. Сена стигна до три шампионски титули пред да загине во Сан Марино на возраст од 34 години. iMDb линк

McLaren

Приказна за Брус Мекларен, возачот од Нов Зеланд кој го основал McLaren Motor Racing тимот. Човекот кој покажат на светот дека со скромен почеток може да се стигне до елитата на моторспортот и на крајот да се победи. Познатиот новозеландски режисер...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Менувач

Спортска Регулатива Секој возач не смее да користи повеќе од...