ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

РЕЗУЛТАТИ 2015

Резултати од последната трка во Формула 1 шампионатот.

Јапонија – Хамилтон доминантно до победа

Неверојатно возбудлив старт на 14та трка во сезоната за Голема Награда на Јапонија. По првите 2 свиоци на врвот сите внимателни, но во позадина контакт помеѓу...

Сингапур, Трка – Ветел убедливо до победа

Пеколна атмосфера пред стартот на 8то Сингапурско ГП, втора ноќна трка сезонава, прва пол позиција за болид без мотор на Мерцедес во новата турбо...

Италија – Нико ја “запали“ здодевната трка на Хамилтон

Седма победа сезонава за Луис Хамилтон , 40та негова победа во кариерата, а 39та за Мерцедес во здодевна трка зачинета со “пламенот“ од болидот...

Белгија – Нова 1-2 за “сребрената стрела“

Победа број 39 во кариерата на Луис Хамилтон и негов јубилеен 80ти подиум. Нико Розберг со пласман на второто место, а херој на денот, Роман...

Унгарија – Ветел се изедначи со Сена

Хунгароринг во своето јубилејно 30то издание, трка број 10 оваа сезона како што само може да се посака. Фантастичен старт, безбедносно возило, многу претекнувања,...

Велика Британија – Нова 1-2 за Мерцедес, Ветел трети

Луис Хамилтон до нов триумф, петти оваа сезона, вкупно 38ми во неговата кариера, а 3ти на Силверстон. Уште поимпресивно, 3та година по ред Мерцедес...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Безбедносно Возило и Прекин

Спортска Регулатива За одржување на безбедноста на натпреварувачите во текот...