ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

ТРАЧЕВИ

Непотврдени вести, шпекулации околу возачите, тимовите и слично.

Новиот Хонда е посилен, но неиздржлив

Марко Кансеко, дописник на угледниот шпански спортски дневен весник Marca, вели дека моторот на Хонда за 2016 година е посилен од неговиот претходник, но...

Ферари со шари од 1970тите?

Шпекулациите на италијанскиот печат велат дека Скудерија ќе стави многу повеќе бела боја на својот традиционално црвен болид во својата шара за претстојната 2016...

Магнусен се раздели од менаџерката

Кевин Магнусен ќе ја раскине соработката со својата долгогодишна менаџерка Дорте Риис Мадсен, според данскиот весник BT. Весникот пренесува дека Кевин самиот го договорил...

Меси го купил најскапото Ферари?

Сопственикот на компанијата Прото, Алесандро Прото, потврди дека тие го продале нивното Ферари 335 Спајдер Скаљети од 1957 година за 32 милиона евра. Иако официјално купувачот...

Мерхи тестер на Рено?

Минатогодишниот возач на Манор, шпанецот Роберто Мерхи, не отфрла дека е можно да остане во Формула 1 и во 2016 година. 24 годишникот извозе 14...

Еди Џордан следен во Топ Гиар?

Поранешниот сопственик на Формула 1 екипа и стручен коментатор на ББЦ, Еди Џордан е можно да се приклучи како водител на познатото телевизиско шоу,...

Верн нов резервен возач во Маранело?

Жан Ерик Верн изјави дека неговата улога во Скудерија Ферари ќе се промени престојната 2016 година. Тој работеше како тест и развоен возач во...

Нови бои за Мекларен?

Се посилни се шпекулациите дека Мекларен во новата сезона ќе со нови бои на болидот. Британскиот тим во својата историја има променето неколку бои...

Повторно се размислува за трка низ Лондон

Идејата за Формула 1 болиди да се тркаат низ улиците на Лондон повторно е ставена на маса со донесување на нов сет на закони...

Инфинити ќе го спонзорира Рено?

Откако предвреме ја завршија својата соработа со Ред Бул, Инфинити се почесто се поврзува со фабричката екипа на Рено, како главен спонзор па дури...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Тренинг и Квалификации

Спортска Регулатива На секоја трка сите возачи може да учествуваат...