ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

ТЕХНОЛОГИЈА

Детален преглед на различни техники, методи и технологии во Формула 1.

Пирели ќе тестира со В8 мотор

Снабдувачот со пневматици во Формула 1, Пирели, ќе користи В8 агрегат при тестирањето на гумите за 2017 година, иако сеуште не знаат која шасија...

Побрзи болиди и затворен кокпит во 2017

Формула 1 се подготвува за револуција во правилата од 2017 година откако ФИА ги одобри плановите согласно кои болидите ќе бидат пошироки и побрзи, а...

На Хаас му треба трајно решение за крилото

На екипата на Хаас сеуште им треба дефинитивно решение за проблематичното предно крило. Во текот на вчерашниот прв ден од тестирањето, крилото испадна од...

Мерцедес почна со радикални крила

Тоа што Мерцедес го најави, необични делови на својата шасија, почна да го реализира во текот на денешниот ден. Нико Розберг го извади од...

Рено е еволуција од ланскиот Лотус

Техничкиот директор на Рено, Ник Честер, вели дека новиот РС16 болид од Енстон е еволуција на болидот со кој Лотус се натпреваруваше во 2015...

Во Форс Индија охрабрени од придобивките

Од таборот на Форс Индија изјавуваат дека се охрабрени од придобивките направени со новиот ВЈМ09 болид. Болидот беше претставен непосредно пред стартот на првиот ден од...

12 главни промени кај Мекларен МП4-31

И покрај прилично разочарувачка сезона во 2015 година, тимот на Мекларен со своите возачи останаа оптимисти дека работите ќе се променат во нивната втора...

15 главни промени кај Мерцедес W07

Мерцедес веќе прикажаа сегменти од својот нов болид за 2016 година за време на промотивен ден во Силверстон, кадешто Нико Розберг и Луис Хамилтон поминаа...

Иновативниот дизајн е главна промена во Ферари

Во Ферари тврдат дека имаат многу иновативен дизајн на нивниот нов кандаидат за титула со краткиот преден нос и силна промена на предната суспензија како...

Бавните свиоци се најголеми придобивки за ФВ38

Вилијамс се надева дека бавните свиоци кои им беа најголем проблем во 2016 година ќе бидат “убрзани“ со новиот ФВ38 болид од Вокинг. Инженерите од Гров...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Тестирања

Спортска Регулатива На тимовите им е дозволено да учествуваат на...