ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

ПАРИ

Финансии и финансирањето во светот на Формула 1.

Нов рекорд – 32 милиони евра за Ферари

На аукцијата која се одржа во текот на вчерашниот ден во Париз, Ферарито од 1957 година кое во 1958 година беше возено од Светскиот...

Мерцедес “ќари“ 3 милијарди долари реклама од Ф1

Мерцедес не се двоуми што превзема голем чекор и влезе со своја фабричка екипа во Формула 1, тврди Тото Волф. Тој исто така признава...

ПДВСА не плаќа за Малдонадо

Се појавија гласини според кои главниот спонзор на Малдонадо компанијата ПДВСА сеуште нема уплатено 50 милиони долари наменети за спонзорство и не е сигурно дали...

Рон вели дека Ф1 може да има многу поголеми приходи по...

Според првиот човек на компанијата Мекларен, Рон Денис, Формула 1 има потенцијал силно да ги зголеми приходите во ерата која ќе следи по пензионирањето...

Кремот на Формула 1 помеѓу најбогатите во Швајцарија

Шефот на Мерцедес моторспорт, Тото Волф, се појави на последната годишна листа на најбогати луѓе во Швајцарија според весникот Bilanz. Двоецот на Ферари, Кими Раиконен и...

Ферари премиерно и на Берзата во Милано

Откако во Октомври дебитираше на Вол Стрит во Њу Јорк, Ферари деновиве се појави и на Миланската берза. Со ова, Ферари ја потврдува разделбата...

Како да купиш Ф1 тим за 1 фунта

Рено не плати многу за тимот Лотус, но инвестицијата сигурно ќе го врати на победничките патеки вели Чарлс Бредли. Колку чини да се купи Формула...

Рено платил само 1 фунта за Лотус

Според извештаите на компанијата, Рено исплатиле само 1 британска фунта за превземањето на Формула 1 тимот на Лотус кога договорот бил финализиран. Ова е...

Рено со буџет како Мерцедес

Рено се враќа во Формула 1 со буџет сличен по големина на тој на Мерцедес. Ова е тврдењето на германскиот магазин Auto Motor und...

Брендот “Верстапен“ веќе вреди милиони

Според менаџерот на Макс Верстапен, Рајмонд Вермеулен, неговиот клиент брзо станува ѕвезда и создава бренд вреден милиони евра. Во текот на последниот тркачки викенд,...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Тренинг и Квалификации

Спортска Регулатива На секоја трка сите возачи може да учествуваат...

DRS / ДРС