ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

ЗАБАВА

Забавна содржина од светот на Формула 1.

Мекларен и Џони Вокер продолжуваат

Мекларен Хонда објави дека ја продолжува долгогодишната соработка со Џони Вокер. Познатиот бренд на шкотско виски е сопственост на Диагео, компанија која преку Смирноф го...

Вилијамс со нов партнер – Cybex

Cybex International UK, една од најголемите светски компании за комерцијална фитнес опрема е нов партнер на Формула 1 екипата на Вилијамс. Ова беше обелоденето...

Земји со по еден Формула 1 возач

Деновиве актуелна е приказната на Рио Харианто и начинот на кој Индонезија застана финансиски зад својот возач со цел да му обезбеди место во...

Calsonic Kansei нов партнер на Мекларен

Откако вчера објави дека ја продолжиле соработката со JVC Kenwood, Мекларен Хонда не престанува да работи на засилување на својот буџет. Тимот од Вокинг...

Жан Тод за својот однос со Шумахер

Претседателот на ФИА, Жан Тод, вели дека сеуште со радост се присеќа на моментите поминати заедно со Михаел Шумахер и го смета германецот за...

Мекларен продолжува со JVC Kenwood

Мекларен објави обновување и продолжување на долгогодишното партнерство со JVC Kenwood. Кенвуд е официјален снабдувач на Формула 1 екипата со радио комуникација од 1991 година, а...

Алонсо именуван за амбасадор на Европското ГП

Организаторите на Европското ГП во Баку објавија дека Фернандо Алонсо ќе биде нивни амбасадор за прмоција на првиот настан кој ќе се одржи во...

Доменикали прв човек на Ламборџини

Поранешниот тимски шеф на Скудерија Ферари, Стефано Доменикали е назначен за Главен извршен директор на Ламборџини. Италијанецот кој беше на чело на Формула 1 екипата...

Едокс, нов спонзор на Заубер

Формула 1 екипата на Заубер објави дека производителот на часовници Едокс ќе биде нивниот најнов премиум партнер. Швајцарскиот производител на часовници има повеќе од 130...

Нова награда во Ф1: Возач на денот

Одговорните лица на Формула 1 ги одобрија плановите за воведување на нова награда, “Возач на денот“, за која фановите ќе гласаат во текот на...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Шасија, Димензии и Кокпит

Техничка Регулатива Севкупната ширина на болидот, без пневматици, не смее...