ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести, шпекулации и последните случувања во други тркачки серии.

Ново во 2019 – аеродинамика, крила, биометрични ракавици …

Нова сезона во Формула 1 значи и нови правила. Правилата за 2019 година не се толку масивни како за 2021 година, но се фокусирани...

Долгогодишен спонзор на Ботас го напушти возачот

Финскиот конгломерат, Вихури Груп, го прекина спонзорството со Валтери Ботас и Мерцедес, а компанијата отрки дека нивното учество во Формула 1 веќе не е...

Гасли ќе вози на Трката на шампионите

Новиот возач на Ред Бул, французинот Пјер Гасли, ќе вози за Франција на пресојното издание на Трката на шампионите, а заедно со него за...

Формула Е, Мароко: БМВ му ја подарија победата на д’Амбросио

Џером д’Амбросио победи на Формула Е трката во Маракеш, Мароко, втората трка од првенството за 2018-2019 година, откако доминантните болиди на БМВ возени од...

Јавната работа на Верстапен на Формула Е во Мароко

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, на денешната Формула Е трка во Мароко ќе заврши дел од јавната работа, казна која ја доби по...

Оди ли Аривабене во Заубер ?

Швајцарски Заубер направи голема работа лани со тековниот мотор на Ферари, големата поддршка од Алфа Ромео, Шарл Леклер во кокпитот и Фредерик Васур на...

Кои возачи се под притисок во 2019 ?

Пред почетокот на следната Формула 1 тркачка сезона има возачи на гридот кој се под голем притисок да се покажат сезоната која следи Даниил Квјат...

Хамилтон купил пентхаус на Менхетен од 40 милиони долари?

Луис Хамилтон купил пентхаус апартман на Менхетен од 40 милиони долари, според Вол Стрит Џурнал, а имотот е само еден блок од уште еден...

Пари, приходи, вработени … кој колку во 2018

Формула 1 сезона 2018 заврши, така што ред е да видиме кој колку потрошил и кој колку заработил. Буџет: Ферари - 410 милиони долари (во...

Сироткин доби Формула Е тест со Махиндра

Формула Е тимот на Махиндра потврди дека поранешниот Формула 1 возач, Сергеј Сироткин, ќе тестира за нив на јануарскиот сезонски тест по трката во...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Безбедносно Возило и Прекин

Спортска Регулатива За одржување на безбедноста на натпреварувачите во текот...

Тестирања