ГОЛЕМА НАГРАДА НА

ГЕРМАНИЈА

ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Синот на Вајтинг ќе го означи стартот во Британија

ФИА го повика синот на починатиот директор за трка, Чарли Вајтинг, да го притисне копчето кое ќе го вклучи...

Вајт Бајкс бара надомест на штета од Рич Енерџи

Проблемите за Рич Енерџи не престануваат ткако од Вајт Бајкс потврдија дека сакаат да покренат тужба за надомест на...

Спорт Песа собира пари за борба против ракот на дојка

Главниот спонзор на Рејсинг Поинт, компанијата за обложување Спорт Песа, почна иницијатива која ќе ја спроведува на Гранд При...

Мигранти влегле во Англија со камионот на Ферари

Двајца мигранти добиле експресен превоз до Британското Гранд При откако се качиле на камионот на Скудерија Ферари кој ја...

Силверстон е домашна трка на многу тимови, но зошто … ?

Формула 1 е меѓународен спорт кој посетува 21 земја во текот на годината, а возачите од гридот се од...

Еклстон би “примил куршум“ за Путин

Берни Еклстон повторно ја изненади јавноста изјавувајќи дека би “примил куршум“ за рускиот Претседател, Владимир Путин, и дека тој...

Рич Енерџи ја прекина соработката со Хаас

Рич Енерџи, според својот Твитер профил, ја прекинале соработката со екипата на Хаас Ф1. Компанијата за енергетски пијалоци, чијшто производ...

Батон ќе го вози својот шампионски болид

Џенсон Батон ќе се обедини повторно со својот шампионски болид од 2009 година на Браун ГП и ќе го...

Силверстон и Ф1 блиску до нов договор

Медиумите пренесуваат дека Силверстон е многу блиску до останување на Формула 1 календарот откако преговорите со Либерти Медиа се...

Мајами не се откажува од трка

Формула 1 не се откажува од идејата да се придодаде Мајами на каледарот со целосно нова улична трка и...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX

Rush

Formula 1: Drive to Survive