ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

ФОТО

Галерија на фотографии од светот на Формула 1.

(Фото) Мик Шумахер по стапките на Михаел

Мик Шумахер стигна до својот прв Формула 1 тест за Ферари откако доби можност да го извози првиот ден во црвената Скудерија. Штитеникот на Академијата...

📷 Дали Мерцедес однапред го очекувале оштетувањето кај Хамилтон?

Според Мерцедес, перформансите на Луис Хамилтон во Австралиското Гранд При биле ограничени поради оштетен под, но дали екипата очекувала да дојде до оштетувањето пред...

Рикардо ја откри својата шарена кацига

Даниел Рикардо го откри целосно новиот дизајн на својата кацига во пресрет на неговата домашна трка, воедно прва трка од Формула 1 календарот. Претходно дизајнот...

Алфа Ромео со специјално Ф1 издание на Џулија и Стелвио

Запознајте ги Џулија и Стелвио во специјално Алфа Ромео Рејсинг Ф1 издание. Квадрофоглио верзијата со 503 коњски сили од салонскиот автомобил, како и џип на...

(Фото) Што побогу закачи Рено на носот ?

Тестирањето е за пробување нови работи, но крилцето кое на врвот од носот го ставија Рено денеска, дефинитивно збуни и зачуди многумина.

Промовирана новата Алфа Ромео С38

Алфа Ромео го претстави својот болид пред почетокот на тестирањата во Барселона, откако минатата недела искористи тест ден во Италија давајќи му можност на...

Ред Бул ги промовираше новите бои

Формула 1 тимот на Ред Бул ги промовираше новите бои откако минатата недела го покажа својот болид маскиран во темно сино и црвена комбинација,...

Вилијамс објави слики од својот нов болид

Формула 1 тимот на Вилијамс објави првични слики од својот нов ФВ42 болид во пресрет на првиот предсезонски тест следната недела, откако на почетокот...

Алфа Ромео со фантастични шари се провозе по Фиорано

Болидот за 2019 година на Алфа Ромео денеска за прв пат беше возен откако тимот искористи ден за снимање пред промоцијата и пред првиот...

Новиот Мекларен МЦЛ34 пристигна

Мекларен го откри својот МЦЛ34 болид со кој планира да се трка претстојнава 2019 година во својето седиште во Вокинг. Болидот продолжува да биде обоен...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Спортска Регулатива Со исклучок доколку вози за повеќе од една...

Тестирања