ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БАХРЕИН

ФОТО

Галерија на фотографии од светот на Формула 1.

Вилијамс објави слики од својот нов болид

Формула 1 тимот на Вилијамс објави првични слики од својот нов ФВ42 болид во пресрет на првиот предсезонски тест следната недела, откако на почетокот...

Алфа Ромео со фантастични шари се провозе по Фиорано

Болидот за 2019 година на Алфа Ромео денеска за прв пат беше возен откако тимот искористи ден за снимање пред промоцијата и пред првиот...

Новиот Мекларен МЦЛ34 пристигна

Мекларен го откри својот МЦЛ34 болид со кој планира да се трка претстојнава 2019 година во својето седиште во Вокинг. Болидот продолжува да биде обоен...

Збогум Рејсинг Поинт, добредојде СпортПеса Рејсинг

Поранешната Форс Индија, а потоа и Рејсинг Поинт, го претстави новиот изглед на својот болид за 2019 година, а тимот ќе се преименува во...

Првиот Ред Бул со мотор на Хонда

Ред Бул го прикажа својот прв болид кој ќе биде придвижуван од мотор на Хонда, но шарите на болидот беа чисто за промотивни активности...

Мерцедес W10 за шеста двојна титула

Актуелните двојни прваци од Брекли, тимот на Мерцедес, ги објави сликите од својот нов болид пред позирањето на возачите и болидот на патеката во...

Пристигна новиот РС19 на Рено

Рено го откри својот РС19 болид со кој се надева дека ќе ја намали разликата до трите најдобри екипи на Формула 1 гридот. Даниел Рикардо...

Вилијамс со комплетно променети шари и нов главен спонзор

Вилијамс ги откри своите најнови шари за претстојната Формула 1 сезона, како и својот нов главен спонзор. Екипата потпишала договор со новата британска телекомуникациска компанија ROKiT ...

Пристигна Торо Росо СТР14

Торо Росо го откри својот болид за 2019 година преку социјалните мрежи, болид на кој највпечатливи се новите правила. Хаас беа први кои преку слики...

(Фото) Новите кациги на Верстапен и Гасли

Макс Верстапен и Пјер Гасли се меѓу првите кои го открија дизајнот на нивните нови кациги со кои ќе се тркаат оваа сезона
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Пневматици и Тркала

Спортска Регулатива Пирели ги снабдува тимовите со 7 спецификации за...

Сопирачки