ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

ВИДЕО

Видео клипови од најразлични случувања во светот на Формула 1.

🎥 Кругот и историјата на Зандворт

Како ќе изгледа возбудливиот Зандворт следната година, патека која се најавува како автодром кој не простува. Take a l👀k at the andvoort Circuit @CPZtweets #DutchGP...

🎥 Круг по Зандворт со Макс Верстапен

Како главна причина за враќање на Холандија на Формула 1 календарот, ред е Макс Верстапен прв да не прошета по автодромот во Зандворт. Тесно,...

🎥 Зандворт доаѓаме

Холандија се враќа на Формула 1 календарот, Зандворт подготви се ... Zandvoort. We're coming. The #DutchGP is back 🇳🇱 See you in 2020 👊#F1 pic.twitter.com/uUfauZ79Em — Formula 1...

🎥 Сударот на Норис и Строл

Кругот број 46 беше моментот кога Ландо Норис и Ленс Строл се судрија и го донесоа Безбедносното возило на патеката. Возачот на Мекларен имаше ДРС...

🎥 Неуспешниот напад на Ферари на стартот

Уште пред почетокот на трката беше пвоеќе од јасно дека стартот на трката во Шпанија беше единствена можност за победа на Скудерија Ферари. Себастијан Фетел...

🎥 Верстапен и Ботас не се разбраа

Макс Верстапен од Ред Бул и Валтери Ботас од Мерцедес не се разбраа најдобро и ќе направеа “циркус“ на првата сесија во Барселона. Max has...

🎥 Строл “ја проба“ оградата уште на првата сесија

Ленс Строл со својот Рејсинг Поинт лошо го почна викендот во Шпанија откако “се заби“ во оградата крај патеката уште за време на првите...

🎥 Албон се намерачи на ѕидот

Откако го допре ѕидот по првата кривина на вчерашнтие квалификации, Александер Албон се поздрави со својот омилен дел од Баку веднаш по стартот од...

🎥 Балет низ Баку од Роман Гросжан

Французинот на Хаас, Роман Гросжан, имаше едно излетување крај патеката, но брзо реагираше и во обид да се врати направи елегантна пируета. 🌪🌪🌪 A little on-track...

🎥 Рикардо не можеше да биде толку несмасен

Даниел Рикардо и Даниил Квјат имаа бизарен инцидент. Австралијанецот назачки се враќаше на патеката не забележувајќи дека Квјат со кого се бореше е зад него...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Безбедносно Возило и Прекин

Спортска Регулатива За одржување на безбедноста на натпреварувачите во текот...