ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

АУДИО

Аудио клипови од тимските радија на секоја трка во Формула 1.

Новиот мотор на Рено “запали од прва“ во Мекларен

Пред официјалната промоција на болидот на 14ти Февруари, Мекларен стигнаа до уште еден важен момент, палењето на новиот агрегат на Рено, кој ќе биде...

Русија, аудио: Бисер до бисер од Кими

Ако мислевте дека Кими Раиконен е премногу ќутлив, се лажете. Во Русија, Кими не почести со нови бисери, како што  само тој знае.  Од Кими...

Бахреин, аудио: “Што прави Верлејн? – Ни самиот не знае“

Како и на претходната трка за Голема Награда на Кина, на Гранд При викендот во Бахреин исто така бевме сведоци на повеќе возбудливи и...

Аудио: Тимско радио од Австралија

Ова се најдобрите тимски радио пораки од трката за Голема Награда на Австралија.

Што се чувме преку тимското радио во Мексико

Најинтересниот “муабет“ пренесен преку тимското радио во Мексико Сити.

Розберг повторно под истрага

Второпласираниот Нико Розберг е повторно под истрага по трката во Велика Британија поради прекршување на правилата за радио комуникација. Слушнете ја комуникацијата подолу во...

Монако, Тимско Радио: Час по пцовки

Трката за Голема Награда на Монако ни донесе многу возбудувања и секако интересни тимски радио пораки. Додека Хамилтон звучеше пресреќен по својата 44та победа,...

Шпанија: Тимско радио

Највозбудливите радио пораки во трката за Голема Награда на Шпанија.

Русија, Тимско Радио

Најинтересните пораки од тимското радио во трката за Голема Награда на Русија.

Кина: Тимско радио

Од вжештени сопирачки до експлозивни темпераменти ... ова се најдобрите тимски радио пораки на кои бевме сведоци во Кина ...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Стартна Процедура

Спортска Регулатива 30 минути пред почеток на формацискиот круг, се...

Менувач