ПОЧЕТНА МЕДИА

МЕДИА

Сите објавени статии со Аудио, Видео и Фото содржина.

(Видео) Гасли против Хартли и игнорирањето на наредбите

Пјер Гасли и Брендон Хартли имаа голема борба во последниот дел од Бразилското Гранд При. Од Торо Росо му наредија на Пјер да го пропушти...

(Видео) Му враќа ли Окон на Макс за 2014 ?

Дали потегот на Естебан Окон против Макс Верстапен и начинот на кој го елиминираше од трка е враќање на стар долг кој датира од...

(Фото) Окон против Макс … на патеката и надвор од неа

Дуелот Естебан Окон - Макс Верстапен кој го реши победникот во Бразил е во фокусот насекаде. Во продолжените што се случуваше на патеката:   А што се...

(Видео) Кошкањето на Окон и Макс

По крајот на трката, во просторијата зазадолжително мерење на возачите дојде до физичка пресметка помеѓу Макс Верстапен и Естебан Окон. Холананецот го одбутна возачот на...

(Видео) Верстапен против Окон

Кругот број 44 ги донесе најголемите возбудуваа на Интерлагос, дуелот Макс Верстапен - Естебан Окон. Макс го минуваше французинот за цел круг, но возачот на...

(Видео) Седум незаборавни моменти од Бразил

1982 - Пике победи, но не можеше да стои на нозе 1989 - Победа на Мансел во дебито за Ферари 1991 - Победа на Сена во 6та...

(Видео) Мерењето на Себастијан Фетел

Инцидентот кој ги одбележа вчерашнтие квалификации, мерењето на тежината на Себастијан Фетел и неговото Ферари. Германецот беше фатен во незгодно време затоа што брзаше од...

(Видео) Непочит од Сироткин или грешка на Хамилтон

Сергеј Сироткин и Луис Хамилтон за малку избегнаа сериозен инцидент во вториот квалификациски сегмент за Бразилското Гранд При. И двајцата возачи се подготвуваа за својот...

(Видео) Фантастичниот Леклер, не го послуша тимот и доби К3

Ако се суди по гоинешново издание на Шарл Леклер во Алфа Ромео Заубер, Скудерија Ферари направиле вистински потег што ќе го земат кај себе...

(Видео) Историска победа на Сена во Бразил

Легендарниот Аиртон Сена е првиот бразилец победник на домашната патека во Бразил. Во исцрпувачка трка и после многу обиди тој дојде до првата победа...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Безбедносно Возило и Прекин

Спортска Регулатива За одржување на безбедноста на натпреварувачите во текот...