ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

МЕДИА

Сите објавени статии со Аудио, Видео и Фото содржина.

🎥 Кругот и историјата на Зандворт

Како ќе изгледа возбудливиот Зандворт следната година, патека која се најавува како автодром кој не простува. Take a l👀k at the andvoort Circuit @CPZtweets #DutchGP...

🎥 Круг по Зандворт со Макс Верстапен

Како главна причина за враќање на Холандија на Формула 1 календарот, ред е Макс Верстапен прв да не прошета по автодромот во Зандворт. Тесно,...

🎥 Зандворт доаѓаме

Холандија се враќа на Формула 1 календарот, Зандворт подготви се ... Zandvoort. We're coming. The #DutchGP is back 🇳🇱 See you in 2020 👊#F1 pic.twitter.com/uUfauZ79Em — Formula 1...

🎥 Сударот на Норис и Строл

Кругот број 46 беше моментот кога Ландо Норис и Ленс Строл се судрија и го донесоа Безбедносното возило на патеката. Возачот на Мекларен имаше ДРС...

🎥 Неуспешниот напад на Ферари на стартот

Уште пред почетокот на трката беше пвоеќе од јасно дека стартот на трката во Шпанија беше единствена можност за победа на Скудерија Ферари. Себастијан Фетел...

🎥 Верстапен и Ботас не се разбраа

Макс Верстапен од Ред Бул и Валтери Ботас од Мерцедес не се разбраа најдобро и ќе направеа “циркус“ на првата сесија во Барселона. Max has...

🎥 Строл “ја проба“ оградата уште на првата сесија

Ленс Строл со својот Рејсинг Поинт лошо го почна викендот во Шпанија откако “се заби“ во оградата крај патеката уште за време на првите...

📷 И Рејсинг Поинт се пофали со нов моторхоум

Ред Бул и Торо Росо не се единствени кои почнувајќи од Шпанија и за останатите европски трки ќе користат нов моторхоум. Рејсин Поинт го...

📷 Ред Бул со нов моторхоум од Шпанија

Ред Бул на Шпанското Гранд При ќе го користи својот нов моторхоум, вкучително и пропратна структура по 14 години користење на нивната Енергетска станица...

🎥 Албон се намерачи на ѕидот

Откако го допре ѕидот по првата кривина на вчерашнтие квалификации, Александер Албон се поздрави со својот омилен дел од Баку веднаш по стартот од...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Конструкција и Краш тестови

Техничка Регулатива Конструкцијата на Формула 1 болид и материјалите кои...

Сопирачки