Буеми останува резервист во Ред Бул

Себастиен Буеми е дел од Ред Бул семејството цели 11 години, почна како тест возач на сениорската екипаво 2008 година, доби шанса во Торо...

Верстапен бил во солзи по сударот во Монако

Хелмут Марко од Ред Бул, откри дека Макс Верстапен бил во солзи по неговиот судар на третата тренинг сесија на Големата Награда на Монако. Поради...

Мекларен се жалат: Тешко до нови спонзори

Во пресрет на новата Формула 1 сезона, Мекларен откри дека ќе добие барем два нови спонзори. Тимот од Вокинг нема главен спонзор дури од времето...

Ферари ќе вози и пред првиот тест

Ферари планираат да го пробаат својот нов болид пред стартот на предсезонските тестови. Како и минатата година Ферари ќе искористи еден од двата дозволени промотивни...

Леклер откри што го направило посилен

Шарл Леклер откри дека идентификување на слабостите било клучна работа што го направила посилен во неговата дебтантска сезона со Заубер. Возачот од Монако беѓе дефинитивно...

Строл: Кубица ќе им помогне на Вилијамс

Минатогодишниот возач на Вилијамс, канаѓанецот Ленс Строл, смета дека Роберт Кубица ќе му помогне на тимот да напредува. Екипата од Гроув ја заврши ланската сезона...

Ред Бул пронашле начин како да го оживеат Њуи

Ред Бул нашле начин како да ја заживеат Формула 1 мотивацијата на Адриан Њуи, а делумно за тоа е виновна и промената на добавувачот...

Џовинаци: Не ме споредувајте со Леклер

Антонио Џовинаци откри дека нема да се обидува да го емитира успехот на Шарл Леклер во неговата дебитантска сезона за Заубер следната година. Перформансите на...

Торо Росо уште повеќе ќе се жртвува за Ред Бул

Шефот на Торо Росо, Франц Тост, изјави дека италијанскиот тим би се жртвувал за да му помогне на Ред Бул и подготвени се да...

На Лоув ќе му недостасува Роб Смедли

Техничкиот шеф на Вилијамс, Пади Лоув, има високо мислење за Роб Смедли, велејќи дека инженерот и тој прекинуваат одлична соработка. Смедли, поранешниот човек одговорен за...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Стартна Процедура

Спортска Регулатива 30 минути пред почеток на формацискиот круг, се...

Менувач