ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

ВЕСТИ

Најновите вести од светот на Формула 1.

Хамилтон: Tинејџерите покажуваат дека болидите не се доволно тешки

Луис Хамилтон верува дека моменталната Формула 1 не е доволен физички предизвик и се надева дека работите ќе бидат потешки со промена на правилата...

Ботас свесен дека мора да биде совршен за да го победува...

Годинешнава борба за воачка титула е се поизвесно дека ќе се решава помеѓу двајцата возачи на Мерцедес, а финецот Валтери Ботас е свесен дека...

Хулкенберг не сака да ги притиска Рено

Нико Хулкенберг вели дека мирниот и сталожен пристап е најдобриот начин за Рено да го надмине лошиот почеток на сезоната. Рено досега имаат потешкотии да...

Компонентите за Монако ќе им помогнат на Хаас

Тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, смета дека компонентите кои Пирели ги понудиле за Монако би требало да и овозможат на американската екипа да...

Чадвик е нов развоен возач на Вилијамс

Џејми Чадвик е новиот развоен возач на Формула 1 тимот на Вилијамс. Таа е моментално водечка во женската В тркачка серија . Џејми ќе вози...

Хорнер во одбрана на Гасли по новите критики

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, застана во одбрана на новиот возач во тимот, Пјер Гасли, по новите критики околу способностите на младиот...

Гасли: Квалификациите се полн адреналин во рок од 70 секунди

Пјер Гасли од Ред Бул вели дека адреналинот во Монако доведува до највозбудливата квалификациска сесија од сезоната. Гасли минатата година имаше силен викенд со Торо...

Ф1 и тимовите пред договор за буџетите

Грег Мафеи од Либерти Медиа, тврди дека Формула 1 и тимовите во моментов ги делат само “неколку десетици милиони долари“ за да се договорат...

Вилијамс ќе почека за компензација од Баку

За компензацијата поради предизвикана штета на болидот на Џорџ Расел на трката во Азербејџан ќе биде потребно повеќе време, најави Клер Вилијамс. Расел имаше оштетен...

Албон: Поддршката од Торо Росо ми дава самодоверба

Александер Албон вели дека добива се повеќе и повеќе самодоверба во неговата деби сезона во Формула 1 благодарејќи на поддршката која ја добива од...

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ф1 ИНСАЈДЕР

Казни и Протокол за возачи

Спортска Регулатива Постојат строги правила насочени кон однесувањето на патеката...

Сопирачки