Пирели номинираше гуми за Австрија

141

За време на Големата награда на Австрија која ќе се одржи во месец Јули годинава, италијански Пирели ќе донесе идентични гуми како и минатата година.

“Гумарите“ се решија да донесат ултрасофт, суперсофт и софт компоненти за Ред Бул Ринг на легендарниот Спилберг.

Валтери Ботас победи на ланската трка со идентичен избор од страна на Пирели, но мора да се напомене дека овогодинешните компоненти се скалило помеки од ланските.

Овие три компоненти Пирели ги номинираше и за време на трката во Австралија и Бахреин, а со нив ќе се вози и за време на кам-бекот на Формула 1 во Франција.


Пирели номинираше гуми за Австрија

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>