• Формула Е, Мексико: Ди Граси сензационално ја украде победата
  17/02/2019
  Лукас ди Граси стигна до сензационална победа на патеката Аутодромо Ерманос Родригез во Мексико...
  ПРОЧИТАЈ
 • Германски Bunte and Bild: Шумахер го мина роденденот на Мајорка
  14/02/2019
  Германскиот весник Bunte and Bild тврди дека Михаел Шумахер ги минал празниците заедно со неговиот...
  ПРОЧИТАЈ
 • Торо Росо и myWorld го најавија своето стратешко партнерство
  14/02/2019
  Меѓународната групација myWorld и Формула 1 тимот Торо Росо потпишаа повеќегодишен договор за официјално...
  ПРОЧИТАЈ
 • Формула 1 се враќа на Скај Германија
  14/02/2019
  Формула 1 потпиша двегодишен договор за пренос на тркачката серија со Скај Германија (Sky...
  ПРОЧИТАЈ
 • ЕУ потврди дека ќе ги истражува “тутунските“ спонзорства
  14/02/2019
  Европската Комисија будно ги следи скорешните Формула 1 спонзорски договори со тутунски компании дури...
  ПРОЧИТАЈ
 • Алфа Ромео ќе носи Њу Баланс
  13/02/2019
  Алфа Ромео откри дека Постигнале договор со Њу Баланс (New Balance), реномирана компанија за...
  ПРОЧИТАЈ
 • Неколку Ф1 возачи останаа без хомологирана кацига
  13/02/2019
  Неколку Формула 1 возачи можеби ќе треба да учествуваат на пред-сезонските тестови без да...
  ПРОЧИТАЈ
 • Рич Енерџи во нови проблеми
  12/02/2019
  Продолжуваат контроверзите со новиот главен спонзор на Хаас, британската компанија за производство на енергетски...
  ПРОЧИТАЈ