Тимот на Мекларен го претстави болидот со кој Фернандо Алонсо ќе учествува на трката Индијанаполис 500 и ќе атакува кон Тројната Круна.

Со веќе вообичаената папаја портокалова боја, имавме можност да видиме фотографии од промоцијата.

Но Мекларен понуди и целосно видио од подготовките на болидот придвижуван од Шевролет. Уживајте.