🎥 Одличните претекнувања на Квјат

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Возачот на Торо Росо, Даниил Квјат покажа одлична умешност на патеката Каталуња за Големата Награда на Шпанија.

Погледнете ги неговите три најдобри претекнувања.

НАЈНОВО

Маса верува во Леклер … но не и во Себ

Фелипе Маса, поранешниот долгогодишен возач на Ферари, смета дека Шарл Леклер е иднината на тимот, но истото не може да го каже и за...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...