Кими Раиконен царуваше на претпоследната кривина во Кина, таканаречената шнола, каде ги мина Пјер Гасли на Ред Бул и дваајцата возачи на Хаас. Ветеранот – мајсторски.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.