🎥 Дитер Зиче прослави на рамена на своите пулени

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Возачите на Мерцедес, Валтери Ботас и Луис Хамилтон, стигнаа до петта последователна 1-2 победа во 2019 година, а радоста на тимот беше најизразена кај извршниот директор на Мерцедес, Диетер Зиче.

Двајцата возачи го кренаа германецот на своите рамена, кој очигледно уживаше во прославата.

НАЈНОВО

Џовинаци смета дека има шанса за Ферари догодина

Антониот Џовинаци смета дека има шанса да вози за Скудерија Ферари догодина како колега на Шарл Леклер и замена за Себастијан Фетел. Со поддршка...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Бахреин: Ферари се самоуништи и му подари победа на Мерцедес

Со многу среќа, со премногу среќа, Мерцедес стигнаа до нова 1-2 победа, втора за нив годинава на втората трка од календарот, а најзаслужни за...