🎥 Верстапен и Кубица со пируети уште на загревањето

Макс Верстапен и Роберт Кубица имаа проблеми со ладните медиум гуми на загревачкито круг пред стартот на трката во Кина и се извртеа. Невообичаено, но вистинито.

НАЈНОВО

Поради годинешните проблеми, Мекларен инвестира во боксот

Поради доста загубени поени оваа тркачка сезона, Мекларен се решија д инвестираат во нова опрема во својот бокс и покрај тоа се очекува стандардизација...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Колку чини Ф1 болид за цела сезона?

Сезоната во Формула 1 за 2019 година заврши, но тоа не значи дека нема интересна содржина која може да се сподели. Со вас ќе споделиме...