🎥 Ботас во сендвич на стартот

- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

Валтери Ботас стигна до пол позиција за Големата Награда на Шпанија, но возачот на Мерцедес имаше слаб старт во споредба со тимскиот колега Луис Хамилтон и возачот на Ферари, Себастијан Фетел.

До првиот свиок и Хамилтон и Фетел успеаја да го стават финецот во сендвич, кој покрај тоа што ја изгуби позицијата од британецот, можеше да падне и на трето место позади Фетел.

НАЈНОВО

Ред Бул ја промениле филозофијата за да немаат проблем на почетокот од сезоната

Ред Бул ќе користа нова филозофија на подготовка за сезоната за да избегнат бавен и неуверлив старт на сезоната, нешто што многу ги чинеше...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Ферари го решиле проблемот со болидот

Познатиот Лео Турини, инсајдер со темелно познавање на состојбите во Ферари, откри дека во Маранело се на вистински пат со својот болид откако минатиот...