Џовинаци добива тест и петочна сесија во Заубер

97

Антонио Џовинаци повторно ќе се врати во Ц37 болидот на Заубер во текто на претстојниот тркачки викенд за Големата награда на Унгарија. Тој ќе се појави на втората петочна сесија годинава од вкупно петте кои се планирани со екипата од Хинвил.

На Хокенхајм ринг тој го замени Маркус Ериксон, а во Будимепшта ќе го вози болидот на Шарл Леклер во текот на воведните 90 минути од тркачкиот викенд. Тој настапи на петочна сесија на Хунгароринг и пред 12 месеци, но тогаш со Хаас ВФ17 болидот.

Исто така, тој ќе остане со екипат да одработи тест ден по завршетокот на Унгарското Гранд При и ќе вози во Среда откако во Вторник денот ќе го одработи Ериксон.

Антонио има и две трки во Заубер зад себе откако лани на почетокот на сезоната го менуваше Паскал Верлејн кој беше повреден.


Џовинаци добива тест и петочна сесија во Заубер

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>