Џејк Денис откри дека имал позитивен дел за себе и тимот на Ред Бул откако комплетираше 131 круг на Хунгароринг за време на вториот ден. Тоа беше второт возење на Денис на овогодинешниот РБ14 болид на тимот откако доби шанса да тестира и во Барселоан по Шпанското Гранд При на првиот сезонски . Денис финишираше со 3то време зад Мерцедес и Ферари.

Одличен ден, комплетиравме 131 круг, а мислам дека Даниел вчера имаше 125 така што многу километри, многу информации и многу научени работи.

Бев фоксуиран наа долгите серии утрото, а потоа почнав да возам исо помеки гуми. Да се притиска болидот до лимитот е одлично искуство. Потоа повторно се вратив на долгите серии попладнето кога болидот навистина напредуваше.

Се на се имав одличен ден и мислам дека изработив добро за тимот повторно да ме викне да тестирам. Исто така 131 круг е одлична бројка за возач дебитант – смета Џејк Денис.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.