Њуи е убеден во “камбек“ на Верстапен

122

Андријан Њуи е сигурен дека Макс Верстапен ќе најде излез од проблемите со кои се соочува оваа сезона. Според Тоби Грунер од Auto Motor und Sport, Макс Верстапен сезоната ќе ја заврши на 3то место, само 17 поени позади лидерот во генералниот пласман.

Тоа укажува колку скапо ги чини Ред Бул младиот возач. Кристијан Хорнер предвидува дека Макс изгубил 60-65 поени. Сепак, Њуи стои во одбрана на перформансите на Верстапен.

Сите сме луѓе. Тој може да ги занемари коментарите на другите и нивните мислења, но кога имате таква серија, се запрашување себеси.

Но мислам дека тој е доволно силен за да го надмине сето ова. Едноставно имаше лоша серија.

Тој е одличен возач, многу брз и до одреден степен, повторно ќе се врати во таа форма. Дел од тоа да се биде тркач е да учите од своите грешки и мислам дека тој е доволно паметен за тоа – изјави Њуи.


Њуи е убеден во “камбек“ на Верстапен

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>