Јос Верстапен: Никогаш повеќе не го критикувајте Макс

209
   

По безгрешното возење на Австриското Гранд При, таткото на Макс, Јос Верстапен, смета дека возачкиот стил на неговиот син никогаш повеќе не треба да биде доведен во прашање. 20-годишниот холанѓанец беше критикуван по инцидентите кои ги имаше од почетокот на сезоната, но во Канада се корегираше и стигна до 3то место, позиција подобар беше во Франција, а на последнтата трка и победи.

Луѓето никогаш повеќе не треба да се сомневаат во таканаречениот агресивен сил на возење на Макс. Тој многу добро знае што прави и треба само да подеси некои работи и да се разбере подобро себе си, но тоа ќе дојде со искуството – смета Јос.

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко се согласува со постариот Верстапен.

Макс ги казни сите критичари кои пишуваа за него  игласно се жалеа за него и неговиот стил. И сето тоа го направи на своите 20 години.


Јос Верстапен: Никогаш повеќе не го критикувајте Макс

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>