Шумахер проба Мерцедес ДТМ

879

Синот на Михаел Шумахер продолжува по стапките на својот татко и овој викенд проба Мерцедес болид од ДТМ на Нурбуринг.

Младиот Ф3 возач се јави на поканата на Герхард Бергер кој беше покрај патеката додека младиот германец го возеше болидот.

Возбуден сум што можевме да му помогнеме на Мик. Тој е одличен во Формула 3 и веќе има неколку победи. Се гледа дека ги има гените на неговиот татко и одлучно беше што го видов во нашиот ДТМ болид денеска.


Booking.com

Шумахер проба Мерцедес ДТМ

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>