Мик Шумахер го забрзува патот до Ф1.

19 годишниот син на Михаел Шумахер во моментов вози во Европската Ф3 и таму има победено на последните три трки со што е четврти во шампионатот.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Тој би сакал да влезе во Ф2 и да потпише со АРТ кој е раководен од Николас Тод чиј татко е претседател на ФИА и близок пријател на семејството Шумахер.

Друга опција за Шумахер е ДТМ.

ТОј ќе тестира во ДТМ во пресрет на трката на Нурбуринг.

 


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.