Шпанија, Возач на денот: Луис Хамилтон

139

Сосема заслужено, Луис Хамилтон стигна до првото признание Возач на денот оваа сезона. Британецот водеше цела трка и доминантно стигна до победата, втора по ред за него по “подарокот“ од Ботас во Азербејџан.

Хам беше загрозен цела трка, единствено падна на второ место кога промени гуми, но многу брзо “се залепи“ со Верстапен.

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ПЈЕР ГАСЛИ

КИНА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

АЗРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР


Шпанија, Возач на денот: Луис Хамилтон

2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>