Шафнауер задоволен од двојните поени

60

Форс Индија продолжија со одличните резултати откако освоија 14 поени во Италија.

ПО дисквалификацијата на Роман Гросжан, Окон и Перез ги добија позициите 6 и 7 што значи ќе добијат 16 поени.

На стариот Форс Индија тим му беа одземени сите поени и започна од 0 во Белгија.

Но тие се одлични во последните две трки и сега се над Вилијамс, Заубер и Торо Росо на седмата позиција.

10 поени во Монца се одлична награда за трудот на тимот. Болидот е добар од тренинг и покрај се ние успеавме да влеземе во поени. Закаснивме со промената на гумите но тоа беше добро за нас и со темпото што го имавме успеавме да имаме предност со гумите на крајот.


Booking.com

Шафнауер задоволен од двојните поени

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>