Хулк: Топ три екипите не ме сакаат

233

Нико Хулкенберг смета дека нема шанси еден ден да стане дел од трите најдобри екипи на гридот, но тоа не значи дека се откажал од успех во Формула 1. Германецот ја почна својата Гранд При кариера во Вилијамс во 2010 година, а по 8 години и 14 трки, тој сеуште нема подиум.

Скептичен дека еден ден ќе станам дел од најголемите три екипи, реален сум кога го велам тоа. Мислам дека во сечија кариера постојат шанси и можности, но јас не гледам дека најголемите екипи имаат апетити за мене – изјави Нико за Sky F1.

Хулкенберг дојде во Рено на почетокот на миантата година од Форс Индија и верува дека францускиот фабриички тим има способност да стане дел од најдобрите.

Јас сум заинтересиран да постигнам најголеми успеси со Рено и работиме кон тоа. Се обидуваме да го избориме нашиот пат кон врвот, но за тоа ни треба уште време. Ако го дадеме најдоброто од себе и ја победиме средината од поредокот, со тек на време ќе станеме дел од “големите момци“.


Хулк: Топ три екипите не ме сакаат

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>