Хулк: Мислев дека го решивме проблемот

94

Нико Хулкенберг сметал дека тимот го решил проблемот со притиско на горивото кој ги уништи неговите квалификации и поради кој испадна уште во првиот квалификациски сегмент. На почетокот од првиот летечки круг, неговиот РС18 болид загуби притисок кај горивото што беше причина зао чјаното време и стартот од 16то место на денешната трка.

Имавме проблем со системот за гориво на Т3 пред квалификациите, но момците го анализираа резервоарот и проверија се. Мислевме дека проблемот е целосно решен и не очекувавме да се повтори. Навистина не очекувавме нов проблем.

Се работеше за пад на притисокот на горивото, едноставно немате моќ од моторот. Како моторот за момент целосно да застанува, не може да забрзате, не може да постигнете брзина – појасни Нико.


Хулк: Мислев дека го решивме проблемот

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>