Хулк: Имаме добра база за добри квалификации

55

Нико Хулкенберг од Рено смета дека имаат добра база со која би работеле откако имаше одличен втор тренинг во пресрет на трката во Mонако.

Германецот aимаше целосно различен резултат на тренинзите откако на првиот тренинг беше на 13та позиција додека на вториот тренинг да се најде на 7та позиција каде имаше одлично темпо како и тимовите во средината.

Но, сепак Рено немаше стабилни настапи. Неколку закочувања на тркалата оставија трага на тркалата но сепак болидот покажа добро темпо.

Ова е стандарден прв ден за нас. Нема што многу што да се каже. Моите кругови беа скратени поради оштетување на гумите – изјави Хулк.

30-годишниот германец, не беше задоволен со утринската сесија, но се чувствувал подобро на втората. Слободен ден во Формула 1 за Хулкенберг значи добра база за подготовка за квалификациите во Сабота.

Ова утро не бев задоволен со болидот и беше доста тешко, но сепак имавме добар прогрес и бев позадоволен на вториот тренинг. Имаме спремен болид за квалификациите.


Хулк: Имаме добра база за добри квалификации

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>