Возачот на , Нико , смета дека влогот за е голем за фабричката екипа која сака да го запечати 4то место во конструкторскиот поредок.

На американците од Хаас ќе им треба огромен резултат, но и многу среќа, за да ги надмиант 24те поени заостаток зад Рено на една трка до крајот на првенството.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Во врска со сезоната која е речиси зад нас, Хулк е среќе што ќе заврши зад големата 6ка, како најдобар од останатите каде во моментов има 11 поени повеќе од Чеко Перез.

гледано како целина 2018 година беше година на изградба за нас. мојата втора сезона со рено секако требаше да биде за напредок и продолжување по зацртаниот пат. почетокот на сезоанта бее одличен и заслуживме да завршиме на 4то место кај коснтрукторите затоа што бевме четврти најбрз болид на најголем дел од трките и мораме тоа да го завршиме во абу даби.

како возач, секогаш сакате подобар резултат и додека имавме одлични пасмани, секако дека сум гладен за повеќе и за следниот чекор – објасни хулкенберг.

Следната година Нико ќе добие голема конкуренција во искусниот и многу брзиот Даниел Рикардо кој во Енстон ќе дојде од Ред Бул како замена за Карлос Саинз кој ќе мине во Мекларен.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.