Кристијан , шефот на Ред Бул, смета дека Макс научил многу во јавната работа со стјуардите како казна за инцидентот од Бразил лани, тој сепак е дециден дека холанѓанецот нема да го промени својот агресивен возачки стил.

ФИА му изрече два дена јавна работа како казна на Верстапен за инцидентот со Окон, првиот ден го одработе со стјуардите на Формула Е трката во Мароко во Јануари, а вториот ден го одработе неделава на состанок со стјуардите во ЖЕнева.

тој доби одлична можност да види што се случува на другата страна од оградата.

тоа што го разликува од останатите и го прави возбудлив возач е фактот што казната нема да има негативен удел во начинот на кој тој вози.

ако го нема својот стил на возење тој нема да биде истиот верстапен кој е на насловните страни и предизвикува интерес – изјави хорнер за motorsport-total.com.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.