Кристијан , шефот на , по последната трка на Даниел за неговата екипа, изјави дека австралијанецот е најдобар претекнувач на Формула 1 гридот.

Даниел со 4то место во Абу Даби ги заврши своите 5 години во Ред Бул, трката не беше совршена за него, но сепак успеа да мине Мерцедес на патеката. Следната година тој оди во Енстон и ќе вози за фабричката екипа на Рено.

задоволство беше да се има во тимот последните пет години. со ред бул е од 2007 година и беше одлично да се гледа како расне и се развива. иронично, кога прв пат се соочивме со дилемата кој да го замени марк вебер, во комбинација беа жан-ерик верн, даниел рикардо и кими раиконен.

најголема дилема во однос на даниел беше неговаа брзина затоа што го немавме видено во блиска трка додека беше во торо росо. но, штом дојде во ред бул претекнуваше и само претекнуваше и стана најдобар во тој сегмент на гридо. извозе фантастични трки за нас – изјави хорнер.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Седумкратниот победник на трка ќе недостастува во тимот и надвор од тркачката патека.

неговиот карактер е неверојатен и многу добро одговараше со нашиот бренд. поради својата енергија беше многу популарен во екипата, со макс имаа одлична динамика и беше супер.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.