Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, е задоволен од перформансите на својот возач и вели дека кругот за пол позиција не го очекувале и дошол “од никаде“.

Макс Верстапен беше најбрз возач на трите тренинг сесии во пресрет на квалификациите и беше најбрз и по прввата серија летечки кругови во К3.

Моќен круг и наш прв двоен прв ред од Остин во 2013 година. Одлични перформанси од дввајцата возачи и каков фантастичен круг од Даниел кој дојде од никаде. Да се дојде до такво време во последниот обид и навистина неверојатно. Тој беше фантастичен денеска, а ентузијазмот и уживањето можевте да ги чуете преку радиото во почесниот круг, нешто што беше одлично да се чуе – изјави Хорнер.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.