Ред Бул сеуште се присетуваат на својот развод по долгогодишната соработка со , а Кристијан е последен во низата кој раскажува за тоа.

мислам дека имаме соработка полна со разбирање и отвореност со , комуникацијата е искрена во врска со се, силните, но и слабите страни – изјави хорнер за Reuters.

Ред Бул и Рено имаа четири фантастични години во кои стигнаа до 4 двојни титули, но по стартот на В6 турбо хибридната ера и доминацијата на Мерцедес, хармоничниот однос помеѓу французите и Милтон Кинс се наруши.

Хорнер е сигурен дека соработката со јапонците ќе биде многу подобра одошто последните три години со Рено.

ние плаќавме за авионски билет од прва класа, но добивавме седиште во економска класа. од тоа произлезе голема фрустрација и мислам дека со хонда ќе имаме вистинско техничко партнерство и одговорност од двете страни наместо класичен однос на муштерија и снабдувач

Британецот најави дека имаат цел да бидат константни на сите патеки годинава, наместо да дозволат моторот да опредеува каде ќе бидат конкурентни, а каде не.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.