Хартли: Не сум суеверен, но навистина немам среќа

87
   

Брендон Хартли потенцираше дека не е суеверн возач, но смета дека минатите неколку тркачки викенди среќата навистина му го свртила грбот. Тој не ја почна навреме неделната трка во Силверстон и покрај тоа што механичарите на Торо Росо правеа се што можат за да го оспособат неговиот болид по големиот Т3 судар.

НЕ верувам во среќа и не сум суеверен, но дефинитивно фер е да се каже дека минатите неколку недели навистина немав воопшто среќа.

Цел викенд беше надговр од моја контрола. Во Сабота откажа суспензијата, а прехтходно имав и технички проблем така што не можевме ни да стартуваме на трката. Навистина нема што да се каже за изминатите два дена.

Разочаран сум и сакам да се ресетриам, да одморам неколку денови и да се подготвам за следната трка колку што може повеќе.

Верувам целосно во сите луѓе во Торо Росо. Знам дека ќе работат напоро следните две недели и ќе го покажеме максимумот на Хокенхајм – смета новозеланѓанецот.


Хартли: Не сум суеверен, но навистина немам среќа

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>