Хартли доби дозвола да се трка

200

Лекарскиот тим на патеката Барселона-Каталуња му даде дозвола на Брендон Хартли да се трка на Големата награда на Шпанија по неговиот силен судар на Т3 во пресрет на квалификациите.

Новозеланѓанецот влезе прешироко на една кривина, се прецени и целосно загуби контрола на болидот удирајќи се во оградата и буквално преполовувајќи го Торо Росо Хонда. Поради инцидентот тој не учествуваше нити на квалификациите.

Медицинскиот тим го прегледал Хартли и дал дозвола да може да се трка.


Хартли доби дозвола да се трка

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>