Хам: Секгаш е полесно “да бркате“

290

Луис Хамилтон верува дека Ферари и Ред Бул имаат создадено навистина одлични пакети годинава. По 4-годишна доминација на Мерцедес во турбо хибридната ера, Мерцедес победи само на една трка годинава, исто како и Ред Бул, додека Скудерија има две победи.

Мислам дека конкурентите повеќе се подобрија. Ние сме подобри, но нивниот напредок е поголем, а сите екипи се поблиску една до друга. Мислам дека секогаш е поленсо кога “бркате“ некого со перформансите.

Се сеќавам кога бев во Мекларен, секогаш беше полесно да ги стигате другите одошто да стигнете на трка со болид кој е многу подобар од сите. Тоа беше нешто што на Мерцедес вообичаено им успеваше.

Сепак, сеуште сме истата екипа и верувам дека можеме да ја добиеме битката со нашите конкуренти. Ако успееме да додјеме до истите постигнувања како и претходнит егодини, тоа ќе биде најголемо постигнување за тимот – заврши актуелниот шампион.


Хам: Секгаш е полесно “да бркате“

2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>