Хамилтон: Ќе биде интересна трка

270

Луис Хамилтон ќе ја почне утрешната трка од 3то место, но сеуште верува во подобар резултат и интересна трка. Четирикратниот првак беше 4 десетинки од времето за пол позиција на Даниел Рикардо во последните 12 минути од сесијата.

Честитки до даниел. Беа најбрзи цел викенд и знаевме дека така  и ќе биде.

Дадов се од себе, малку промашив во последниот обид, но успеав да го додржам болидот без да направам проблем.

Утре ни престои долга трка. Мислам дека Ред Бул сеуште не пробаа други гуми викендов, така што ќе биде многу интересно да се види како ќе извозат со другите компоненти – изјави Хамилтон.


Хамилтон: Ќе биде интересна трка

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>