Хамилтон: Тешко е да се престигнува на Зандворт

Луис Хамилтон ги поздрави новите шпекулации за враќање на холандски Зандворт на календарот во 2020 година, но потенцираше дека е тешко да се престигнува таму.

Иако нема официјална потврда за трката, се верува дека постои 5-годишен договор помеѓу Либерти Медиа и Зандворт кој почнува во 2020 година.

Тоа беше одлична патека кога последен пат возев таму. Не знам што се има променето и дали нешто ќе се менува. Можеби ќе биде подобро со ДРС, но мислам дека враќањето на трката е одлично. Луѓето зборуваат за Париз, но јас го сакам Амстердам. Тоа е свеж млад град.

НАЈНОВО

Хонда смета дека големи подобрувања ќе бидат тешки

Од Хонда веруваат дека значителни подобрувања во моќ ќе бидат тешко достапни во иднина поради моменталната фаза од развојот на моторот во Формула 1. Хонда...
- РЕКЛАМЕН ПРОСТОР -

популарно

Колку чини Ф1 болид за цела сезона?

Сезоната во Формула 1 за 2019 година заврши, но тоа не значи дека нема интересна содржина која може да се сподели. Со вас ќе споделиме...