Хамилтон свесен дека за титула требаат совршени викенди

87

Луис Хамилтон неколку пати повтори дека 2018 година била најтешка за него во борбата за титула свесен дека откако во Шпанија стигна до втората победа годинава. Во трка во која не погреши ништо, актуелниот шампион победи со 20-тина секунди пред Ботас и го зголеми водството во генералниот пласман со 17 поени.

Ова е најтешка сезона за мене до сега, во болидот, на патеката, надвор од патеката, но волјата да се стигне до нова титула е поголема од било кога. Притисокот и пасијата која ја имам за да ја освојам оваа титула е поголема од било кога. Свесен сум дека оваа година ќе ми требаат многу совршени викенди за да стигнам до титула – смета Хамилтон.


Хамилтон свесен дека за титула требаат совршени викенди

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>