Борбата за титулата со Себастијан Ветел, според Луис Хамилтон е на највисоко ниво досега.

Тој во моментов води со 30 поени предност по победата над двете Ферари во Италија.

Ова е 6 победа за него оваа сезона.

Притисикот, интензитетот е тука. Тоа е неизбежно за сите нас а посебно за мене и Ветел. Не верувам дека луѓето може да го видат тоа што го чувствуваме, но притисокот е погоелм отколку што паметам. Притисокот кон себеси за да се успее. Притисок врз сите за твоите желби и стравови како и на сите луѓе кои зависат од тебе. Одењето во Италија не беше лесно. Си мислев што да правам со две Ферари пред мене и доколку не ги поминам да изгубам 7 поени. Никогаш не знаете колку е тешко да се спремите за тоа. Да не се направи грешка и да се даде се од себе. Не е едноставна работа. Посебно во текот на сезоната кога мора да сте на исто ментално ниво. Нешто задржувате за себе.

Но додека Ветел потпаѓа под притисокот а Луис останува мирен и ја користи нервозата на Ферари.

Знаеме дека треба да работиме по напорно од досега за да ја намалиме разликата и да испорачаме резултати. Од друга страна во Монца можевме многу да изгубиме. Има уште седум трки и многу поени и јас морам да продолжам.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.