Луис прина дека падот во формата на Мерцедес на последните две трки сеуште е мистерија и покрај тоа што сите давале се од себе да се откријат проблемите.

По четири победи по ред кога ја направи предноста во однос на Фетел, Хамилтон имаше проблеми во Америка и Мексико. На последниот тркачки викенд “сребрените“ едноставно не можеа да го решат проблемот со деградацијата на гумите.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

По Мексиканското Гранд При, Тото Волф изјави дека нема објаснување за лошата форма за што не смета дека е виновен контраверзниот дизајн на тркалата кој не го користеа. Пред престојната трка Луис Хамилтон потврди дека има напредок во однос на решавање на проблемите, но истите не се целосно отстранети.

дел од проблемите сеуште се мистерија, но има многу области кои ги разбравме и решивме. доаѓаме на уште една патека која е тешка за гумите, но никогаш не сме биле лоши на интерлагос. се надевам дека викендов ќе го поставиме болидот како што треб и ќе се бориме со ред бул и ферари кои изгледа си ја вратија формата.

доминацијата на последната трка од ред бул беше импресивна и сигурен сум дека ќе бидат брзи и во , како што ќе биде брз и ферари така што ќе ни треба се од себе за да ги победиме – најави хамилтон.While Hamilton isn’t confident the work undertaken after Mexico will instantly eradicate Mercedes’ problems, he reckoned it could be crucial for 2019.

мислам дека сеуште ќе ни треба 1-2 трки за целосно да ги разбереме проблемите. овој спорт е таков и работа има секогаш дури и во овој дел од сезоната кога речиси се е завршено, сеуште има простор за подобрување.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.