Хамилтон незадоволен од патеката во Мајами

282

Луис Хамилтон изрази негативно мислење по се погласните шпекулации дека Либерти Медиа е во завршна фаза за организација на трка во Мајами и повика челниците на спортот да им дадат право на возачите да одлучуваат за изгледот на патеките.

На Интернет се појавија слики од евентуалната конфигурација на патеката која ја објави Кен Расел, член на градската управа на Мајами. Согласно објавата, патеката трба да минува од Порт Булевар до Доџ Ајланд, оклу Америка Арлајнс арената, сала каде Мајами Хит ги играат своите натпревари во НБА лигата.

Добро. Го видов дизајнот на патеката во Мајами. За нигде е. Дајте јас да ја дизајнирам – напиша Луис на својот Инстаграм профил.


Хамилтон незадоволен од патеката во Мајами

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  • Ivica lucky
    Остави коментар

    Абе црнче глупо да на тебе ќе ти дадат нема проблем а бидејќи си шампион тебе не треба да ти сметаат стазите или толку те бива плачко невиден