Хамилтон: На Ф1 ќе и фали Раиконен

1269

Луис Хамилтон изјави дека работите ќе бидат лоши со заминувањето на Кими Раиконен за кој се зборува дека ќе го загуби местото во Ферари.

Финецот не успеа да победи на Монца поради истрошеноста на задните гуми поради Валтери Ботас кој го блокираше.

Длаи ќе ми фали Кими? Тое е тешко прашање дали ќе ми фали некој. На спортот секако ќе му недостасува. Не е тајна дека порано кога играв видео игра го играв Кими во Мекларен и се замислував себеси. Го паметам првиот болид во кој седнав беше тој на Кими како да беше вчера. Беше неверојатно искуство и мислам дека нашиот возачки стил е сличен и затоа беше удобно возењето. ТОј имаше одлична кариера и ми беше чест да возам против големиот финец кој е таков како што го зборуваат, леден. Има многу години искуство. ТОј личи како да не старее. Не знам длаи е тоа за сите финци. Мислам дека е сауната и мразот.


Booking.com

Хамилтон: На Ф1 ќе и фали Раиконен

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>