Хамилтон ги поздрави “поранешните возачи”

340

Луис Хамилтон не е импресиониран од коментарите на неговиот поранешен колега, сегашен коментатор на Скај Спортс.

Тој извозе фантастична трка во Германија и стигна до победа од 14та позиција на гридот. Од самиот старт се избори да влезе во поени и со помош на дождот и стратегијата се најде водечки по излетувањето на Себастијан Ветел. По победата тој реши да ја прегледа трката на малите екрани и не бил импресиониран од коментарите

Никогаш не ги гледам трките но кога дојдов дома гледав Скај Спортс.

Чудно е да ги слушаш поранешните возачи како коментираат и не кажуваат ниту еден добар збор. Која и да е причината им простувам. Позитивноста и љубовта победуваат секогаш независно од зборовите со кои ме потценуваат. Господ е добар цело време – изјави Луис, веројатно мислејќи на Мартин Брандл.

Подоцна Хамилтон го избриша постот.


Хамилтон ги поздрави “поранешните возачи”

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>